E hét csütörtökről péntekre virradó éjjel érkezett hozzám egy email egy régi óvodatársam, Mayer Mónika küldte, lám, milyen kicsi e világ. Egy jövő héten vasárnap, január 28-án délután 16 órai kezdettel, a Vakok Általános Iskolájának Nádor termében megrendezésre kerülő jótékonysági Mozart-hangversenyre hívta fel figyelmem, mely hangverseny teljes bevételét a Kézenfogva Alapítvány javára ajánlják fel a rendezvény szervezői. Ennek kapcsán pénteken úgy mentem be a stúdióba, hogy megpróbálom elérni az esemény egyik szervezőjét, Flamik Máriát, a Vakok Általános Iskolájának egyik tanárát, hogy telefonos interjút kérjek tőle, ajánlva ezzel Hallgatóinknak e hangversenyt. Annál is inkább, mert Szörényi Tibi Kollégám azzal hívott fel telefonon, hogy az általa meghívott interjúalany, Bárdi Gábor, a Mozgáskorlátozottak Budapesti Egyesülete Budai Információs Központjának vezetője akitől az Egyesület fennállásának 30 évfordulója kapcsán szeretett volna egy telefonos interjút kérni Handycap rovatunk most pénteki adásába -, most nem tudja vállalni a beszélgetést egyéb elfoglaltsága miatt. Így gondoltam adjunk lehetőséget e rendezvénynek köszönet ezért Mónikának, mármint, hogy felhívta figyelmem rá, na és természetesen a Szervezőknek. Mostanra azonban eme interjú sem jött össze érthető, hisz szinte az utolsó pillanatban intézkedtem -, viszont jövő hét szerdai, január 24-i délután 16:05-kor kezdődő Kulturális ajánlónkban lesz lehetőségem beszélgetni Flamik Máriával.
Tegnapi Handycap adásunkban a már közzétett GKM-interjút adtuk le teljes terjedelmében, majd utána kötetlen stúdióbeszélgetés következett eme interjú kapcsán. Műsorunkat jó szokásához híven odakint a vezérlőben hallgatta Steiner Miklós is, az utánunk következő Civil Szerviz házigazdája.
Ezután a délután és az este két szerkesztőségi üléssel tellt: az elsőn a Kulturális ajánló műhelyének ülése volt, bár kicsit gyéren képviseltette magát a stáb. Nevezetesen: Fehér József Felelős Szerkesztő és jómagam, a Civil Rádió szerkesztőségi irodájában Magyar Ádám Rádiónk Műszaki Igazgatójának jelenlétében, akivel elkezdtük készíteni hétköznap délutáni ajánlóink új szignálját, mivel én ugyan készítettem egyet még az ősszel, de sokan azt hosszúnak és gyászosnak találták a benne lévő, ismert zenei témák miatt. Ádám javaslata az volt, hogy kevésbé ismert zeneszámokból állítsuk össze a szignál alapját, mely legyen vidámabb hangvételű bár én nem éreztem szomorkásnak az előzőt sem, amelyben pl. többek között Liszt Ferenc II. Magyar Rapszódiájának kezdő dallama hallható, vagy Gherswin Kék rapszódiájának néhány ismert motívuma is felcsendül. Ráadásul kicsit nehezteltem az új szignál-javaslattevő Kollégáimra is azért, mert s most sem voltak jelen Ádámtól kellett megtudnom, hogy mi a problémájuk és a felvetésük előző, általam készített szignálunkkal kapcsolatban, hogy ők sem az adott pillanatban, és azóta sem mondták, mondják az arcomba a problémát márpedig így aligha lehet hatékony együttműködésről beszélni. Ebben is megállapodtunk Jóskával, hogy a jövőben megpróbáljuk szorosabbra fűzni a kapcsolatot egymással gondoltunk itt főleg az inaktív Munkatársakra -, és figyelni fogjuk egymás műsorát, hallgatjuk, s előtte olvassuk emailben, hogy ki milyen programokat kíván ajánlani Hallgatóinknak, hogy jól szervezett, egységes színvonalú legyen a műsorstruktúra. Ennek kapcsán jómagam elvállaltam az amolyan felelős szerkesztő szerepét amellett, hogy Józsi a Műhely vezetője. E feladatkör számomra pedig abból áll, hogy mindenki emailben elküldi az általa elképzelt, szerkesztett, öt perces kis műsorát véleményezésre legalább az adott adást követő előző estig, de inkább előbb, s ha változtatni kell rajta, akkor elfogadja a javaslattételem.
Este pedig a Szociális- és Portréműsorok Szerkesztőségének egy kis töredéke gyűlt össze nevezetesen: a Handycap és a Fillagória című műsor készítői (pontosabban utóbbi esetében szerény személyem). Nagy öröm volt számunkra, hogy egy régi kedves Kollégánk is visszatért társaságunkba, akinek anno köszönhettem, hogy bekerültem a Handycap című műsorba: Horváth László Tibor, aki utóbbi időben egyéb munkája következtében csak ritkán tudta tiszteletét tenni a műsorban de ahogy mondotta, a jövőben szeretne fokozatosan visszaszivárogni, mivel egyre jobban hiányzik neki e műsor. Persze azóta sincs nélkülünk, a Civil Rádió nélkül, mivel szombat délutánonként 16 óra utáni adásunknak egyik műsorvezetőjeként dolgozik. Mivel más műsorok képviselői nem voltak jelen a régi műsorok közül -, így csak egymás közt beszélgettünk, beszéltük meg közös tapasztalatainkat, egymással kapcsolatos észrevételeinket, tettük meg egymáshoz intézett javaslatainkat. Viszont nagy szeretettel köszöntöttük új Kolléganőnket, Sebők Juditot, aki a velem ellentétes időszakban, vagyis minden páratlan héten szerdán este 19:30-kor Az utca embere címmel új, főképp hajléktalan, szociálisan hátrányos helyzetben lévő, kiszolgáltatott, hányattatott sorsú emberek életéről, problémáiról szóló műsort készít.