Ma folytatódott a Karácsonyi ünnepségsorozat, vagyis rokonlátogatás Családunkban. Délelőtt anyai Nagymamámékhoz mentünk Gyömrőre, szerencsére nem kellett sietnem a Rádióba, mivel a ma délutáni Programajánlót és az esti Fillagória adást már jóelőre rögzítettem, leadtam. Így ráértünk egy késő délutáni busszal hazajönni, jól esett egy kis kötetlen beszélgetés, a sok szép ajándék mellé. Nagymamámék tőlünk egy kéziporszívót, tusfürdőt kaptak, én pedig egy kötött gyapjúpulóvert és egy naptárat kaptam. Az asztalról itt sem volt hiány a finom süteményekből és vörösborból.
Délutáni Kultúrkortyok adásunkban pedig néhány szilveszteri, budapesti program ajánlóját hallhatták tőlem Hallgatóink, esti Fillagória adásunkban pedig egy régebbi interjúm ismételtük meg, így csak a karácsonyi köszöntést kellett előre felvennem. Ezen interjúban még korábban Balázs József Balázzsal beszélgettem, aki mozgássérült, kerekesszékes szakmérnök, aki annak idején másoddiplomás képzés keretében, a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetemen elvégzett egy másoddiplomás képzést, melyben az akadálymentesítés rejtelmeit sajátította el. Balázs József Balázs felhívta a figyelmet arra, hogy az akadálymentesítés meglehetősen komplex, mind az épített-, mind pedig az információs környezetre kiterjed. Balázs már képzése előtt, mikor már egy súlyos baleset következtében kerekesszékbe került, megtapasztalhatta, hogy tőlünk Nyugatra lévő országokban, például Ausztriában vagy Svájcban mennyire előrehaladottak e területen, hogy ezekben az országokban már jóval több középület és lakóépület akadálymentes, sőt, Ausztriában járt olyan, 1000 méternél magasabban fekvő hegyvidéki, patakos területeken, melyek jól megközelíthetők kerekesszékkel ott úgy állnak hozzá ehhez, hogy ha ott éppen akkor nincs is mozgássérült ember, de ha jön, akkor is mindenhová el tudjon jutni. Nálunk Magyarországon főképp szemléletváltásra van szükség, persze a forráshiány is oka a , több évtizedes lemaradásnak, de főképp szemléletváltásra van szükség. Ezen kívül Balázs beszélt még a Mozgássérültek Önálló Életért Egyesületében végzett tevékenységéről, az ugynevezett Révész Szolgálatról, melynek keretében maguk az érintettek veszik fel a kapcsolatot újonnan mozgássérültté, kerekesszékessé vált embertársaikkal, akiknek segítenek önmaguk és problémájuk elfogadásában, a beilleszkedésben, kialakítják az akadálymentes környezetet és természetesen a lakókörnyezetüknek is segítenek az újonnan sérültté vált személy elfogadásában, segítésében, megismertetik, hogy pontosan mire van szüksége, és hogyan tudnak segíteni neki az új életbe való beilleszkedésben. Vagyis a Révész itt egy szimbólum, aki átvisz a túlsó partra, vagyis egy új, másfajta életbe, környezetbe.
Karácsony lévén tehát nem hívtam vendéget stúdiónkba e beszélgetéssel kívántam boldog, békés Karácsonyt és sikeres, eredményekben gazdag új évet Hallgatóinknak.