HTML

HAJNALI FÉNY

Friss topikok

Címkék

MEGCSINÁLTUK...!

2008.04.02. 23:17 RUZSA_VIKTOR

Ma este megcsináltuk - a Civil Rádió történetének talán eddigi legrövidebb idő alatt megszerkesztett világzenei műsorát. Törzshallgatóink már jól ismerhetik páros héten szerdán este 18 órától jelentkező „Cséphadaró” című nép- és világzenei műsorunkat, mely egy órányi bepillantást enged a nép- és világzene műfajába. Az élet azonban úgy hozta, hogy ezen műsorunk szerkesztő-műsorvezetői vidéki elfoglaltságuk miatt nem tudtak bejönni a stúdióba, melyről adáskezdés előtt negyedórával értesültünk. Így gondolkodóba estünk Rákos Gábor technikus Barátommal, hogy milyen népzenei- vagy világzenei anyagot játszunk le az „üresen maradt” egy órában, majd az - ekkor még felvételről szóló, ugynevezett „konzerv”, vagyis előregyártott – előző műsor vége előtt egy perccel pattant ki fejemből a gondolat, az isteni szikra: a minap – soron következő adásaimra készülvén - véletlen olvastam az Interneten Szörényi Levente életrajzát, mely szerint a kiváló magyar szerző 1945. április 3-án született – így megkérdeztem Gábort, hogy van-e általa szerzett-, énekelt zenei anyag, mire Gábor, hogy persze. Az adásgépen volt egy jópár dal, melyeket az eredeti CD-ről előre felgrabbeltek, hogy bármikor bejátszhatóak legyenek, majd mire én előálltam ezen ötletemmel, hogy akkor e jeles nap tiszteletére mi lenne, ha Szörényi Levente szerzeményeiből játszanánk, mondta Gábor, hogy „Akkor nyomás, van 20 másodperced” – ezt arra értette, hogy ennyi idő múlva ért véget az előző műsor, s ennyi időm volt arra, hogy gyorsan beüljek a süketszobába, hogy felkonferáljam a különleges adást. Nagyon örültem, hogy ezzel is tiszteleghettünk a méltán elismert Szerző előtt, s Hallgatóink számára még a stílus sem volt idegen, jól illeszkedett a műsor eredeti műfajához, formájához, épp csak Bartha Zsolt Kollégánk és műsorkészítő társai, vendégei beszélgetése, felvezetése hiányzott az egyes dalokhoz – ám úgy gondolom, Szörényi dalai önmagukért beszélnek. A népzenében és a klasszikus zenében éppen az a csodálatos, a művészi, hogy soha senkinek nem kell megmagyarázni, mert minden műértő ember érti azt. Én pedig ilyenkor már amúgy is mindig bent vagyok, főleg, ha élő az esti műsor, hiszen 16:05-kor Programajánlóval jelentkezem, így van alkalmam találkozni Kollégákkal, Jóbarátokkal,  ismerősökkel.

Mai „Fillagória” adásunkban élő telefonos interjúban vendégem Böjte Csaba, a szegény sorsú erdélyi gyermekek oltalmazója volt. Böjte Csaba a Dévai Szent Ferenc Alapítvány létrehozója, amelyet azzal a céllal alapított, hogy megmentse, felkarolja a nyomorban tengődő, kilátástalan sorsú erdélyi gyermekeket. Neve mára fogalommá vált és egybefonódott az önzetlen segítséggel. A ferences rendi szerzetes 1992-ben került Dévára, ahol látva az árvák és utcagyerekek sorsát, elhatározta megmentésüket, lelki és szellemi fejlesztésüket. Segítőivel először egy régóta üresen álló ferences kolostort alakítottak át szállássá. A területi gyámhatóság hat év múlva fogadta el hivatalosan is a gyermekvédelmi bázist. Mára már több száz gyermek kap szerető segítséget az otthonban. Böjte Csaba Testvér a kilátástalanság helyett otthont és útmutatást ad a hozzákerülteknek és fáradtságot nem ismerve kutatja fel a többi segítségre szoruló gyermeket. Csaba Testvér – ahogy hívei, gyermekei, tanítványai nevezik, és előzetes engedelmével jómagam is így szólítottam őt adásunkban – 2008. márciusában munkásságáért elnyerte a „Pannon Példakép” Alapítvány 2008. első negyedévi Példakép Díját, melyhez ezúton gratulálunk nagy tisztelettel és szeretettel, és Isten ajándékaként pedig további hosszú földi pályafutást, hogy legyen ideje még sok-sok gyermeknek, családnak, felnövekvő nemzedéknek – kiknek valamivel több, mint fele diplomás értelmiségivé lesz – örömöt szereznie.

Színházjegyekért is játszhattak ma Hallgatóink. A játékkérdés – mely nem is annyira játékkal kapcsolatos – pedig az volt, hogy mire emlékeztünk 2008. február 23-án a Budapesti Vakok Általános Iskolájának Nádor Termében? Vagyis: Milyen jubileumi koncertről hallhattak beszámolót március 5-i „Fillagória” adásunkban, mely a Fabini Teofil János Alapítvány nevéhez fűződik? A helyes válasz az 5. éves Jubileumi „Együtt” koncert volt, mely koncertsorozatban látássérült muzsikusok zenélnek együtt éplátó tanáraikkal, vagy  kísérnek éplátó énekeseket. Helyes megfejtő is volt, aki 2 darab színházjegy boldog tulajdonosa lett egy április 4-i, péntek este 19 órakor az IBS Színpadon megrendezendő előadásra.  (A helyes megfejtő – teljesen véletlenül – Édesanyám volt – ez Hallgatóink számára nem derült ki, az idő rövidsége miatt sem, mert talán félperce volt, hogy adásba kerüljön, így egy gyors bemutatkozást, majd a helyes megfejtés bemondását követően egy gyors elköszönés után át is adtuk a terepet a pontban 20 órakor kezdődött következő műsornak.)  

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://hajnalifeny2.blog.hu/api/trackback/id/tr806083381

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása